Reklama
  • Wtorek, 5 lipca 2016 (08:05)

    Leki naturalne na kobiece problemy

Jeśli czujesz dyskomfort, pieczenie i przeczuwasz, że to infekcja intymna, skorzystaj z dobrodziejstw natury.

W przypadku zakażeń intymnych należy skonsultować się z ginekologiem. Czasami jednak wizyty nie udaje się umówić na cito i wówczas trzeba jakoś przetrwać. Z pomocą przyjdzie nam medycyna naturalna.

Herbatki

W przypadku zapalenia pęcherza sprawdzą się zioła moczopędne jak np. dziurawiec. Z kolei odkażająco i antybakteryjnie działają macierzanka i estragon. Z macierzanki lub estragonu 1-2 łyżeczki ziela macierzanki lub estragonu zalej szklanką wrzątku, po czym odstaw na kilkanaście minut do naciągnięcia. Odcedź i powoli wypij.

Nasiadówki

Reklama

Na nasiadówki nadają się liście orzecha włoskiego, szałwia, skrzyp polny, krwawnik, nawłoć, a także kora dębu i rumianek. Wszystkie te rośliny wykazują działanie przeciwbakteryjne oraz ściągające. Z kory dębu 4 łyżki suszonej zmielonej kory dębu zalej dwoma litrami wrzątku i gotuj 10-15 minut na małym ogniu.

Po przestudzeniu (niech będzie ciepły) i przecedzeniu, przelej napar do miski i usiądź w niej. Nasiadówka powinna trwać 15 minut. Powtarzaj ją dwa razy dziennie, aż objawy ustąpią Z rumianku Kilka łyżeczek suszonych kwiatów rumianku zalej litrem wrzątku, a po 10 minutach przecedź i wlej do kąpieli.

K. Dzik

Skonsultuj się z lekarzem:

• jeśli świąd i pieczenie nasilają się

• gdy czujesz ból przy oddawaniu moczu

• czujesz kłujący ból w podbrzuszu

• wydzielina z pochwy ma nietypowy wygląd i zapach

Zobacz również

  • Podczas karnawału często noszę gorset. Słyszałam, że to szkodzi piersiom, a nawet grozi rakiem. Czy zrezygnować z tej części garderoby? Nie. Możesz bez obaw nosić gorset, pod warunkiem jednak,... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.