Reklama
 • Poniedziałek, 13 czerwca 2016 (15:05)

  Paniom 45+ i starszym mogą pomóc żele nawilżające. Leki przeciwgrzybicze nie są konieczne, jeśli nie masz nasilonych dolegliwości. Poznaj sposoby, dzięki którym możesz szybko zatrzymać rozwój infekcji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 3 czerwca 2016 (08:05)

  Gdy bolą, nie wpadaj w panikę. Ale, tak na wszelki wypadek, sprawdź powód dolegliwości.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 31 maja 2016 (13:05)

  Między czterdziestym i pięćdziesiątym rokiem życia w organizmie kobiety zachodzą ważne zmiany hormonalne. To krytyczny wiek dla żeńskich gruczołów płciowych: jajniki zmniejszają wydzielanie estrogenów i wstrzymują produkcję progesteronu. Przełom hormonalny może spowodować miejscowe dolegliwości. Kłopoty zdrowotne dokuczają z różnym nasileniem i tylko jedna trzecia pań przechodzi pierwsze symptomy przekwitania w sposób nieodczuwalny. Ryzyko infekcji Swędzenie i odczu

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 maja 2016 (11:00)

  Zapalenie przydatków może powodować ostre dolegliwości albo przeciwnie – przebiega bez objawów. Dlatego tak ważne są kontrolne wizyty u lekarza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 maja 2016 (08:05)

  Grzybica pochwy może zdarzyć się bez względu na wiek u co czwartej kobiety.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 17 maja 2016 (11:00)

  Lekarze znajdują je zarówno u kobiet 30-letnich, jak i u pań w okresie menopauzy. Wprawdzie to zmiany łagodne, ale wymagają leczenia. Przyczyny występowania polipów nie są dobrze znane. Na ich rozwój może m.in wpływać przewlekłe zapalenie szyjki macicy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 29 kwietnia 2016 (13:05)

  Na zaburzenia kontynencji, czyli nietrzymanie moczu, w Polsce cierpią ponad trzy miliony osób. Przypadłość ta, wbrew obiegowej opinii, dotyczy nie tylko ludzi starszych. NTM dolega co czwartej kobiecie po 45. r. ż. i ponad 20 proc. młodszych pań, (a także mężczyznom). U kobiet problem może być przejściowy i trwać np. tylko podczas ciąży. Czasem jednak utrzymuje się lub pojawia w okresie menopauzy. Na szczęście, jest coraz więcej skutecznych metod radzenia sobie z tą przypadłością.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 kwietnia 2016 (10:05)

  Takie dolegliwości zdarzają się w różnym wieku. Zwykle powodują je łagodne zmiany!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 kwietnia 2016 (08:00)

  Wcześnie wykryte zmiany są wyleczalne. Dlatego badajmy się regularnie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 26 kwietnia 2016 (08:00)

  W piątej dekadzie życia u wielu kobiet pojawia się problem z utrzymaniem w pęcherzu moczu (schorzenie określane w skrócie jako NTM). Jego bezwolne gubienie, kroplami lub w porcjach, następuje podczas wysiłku fizycznego lub przy gwałtownym wzroście ciśnienia w brzuchu (przy śmiechu, kaszlu, kichaniu, oddawaniu stolca), a w skrajnych przypadkach – nawet przy normalnym chodzeniu. Kogo dotyczy problem? Powodem dolegliwości jest „wyprostowanie się” zagięc

  Czytaj więcej Komentarzy:0