Reklama
 • Poniedziałek, 28 listopada 2016 (08:00)

  Pieczenie, swędzenie, ból… Nie wstydź się tych dolegliwości i nie czekaj, aż same miną! Poznaj ich przyczynę i sprawdź, jak naturalnie je złagodzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 listopada 2016 (10:05)

  To najczęściej wykrywany nowotwór u kobiet w Polsce. Wczesna diagnoza, daje szansę wyleczenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (13:00)

  Kichnięcie, wybuch śmiechu czy ćwiczenia fizyczne – wszelkie sytuacje, w których mięśnie zamykające cewkę moczową ulegają rozluźnieniu, mogą skutkować popuszczaniem moczu. Przyczyną jest osłabienie mięśni, które jest skutkiem ich uszkodzenia przy porodzie, zmianami hormonalnymi w okresie menopauzy, ale też może być to skutek częstych infekcji układu moczowego. Podstawą terapii przy nietrzymaniu moczu jest ćwiczenie mięśni otaczających cewkę oraz pęcherz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (08:05)

  Gdy odczuwamy silne bóle podbrzusza, którym towarzyszą nudności i wymioty, koniecznie skonsultujmy się z ginekologiem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 15 listopada 2016 (13:05)

  Niezwykłe wrażliwe miejsca intymne są jak barometr kondycji całego organizmu kobiety. O zdrowie miejsc intymnych dbaj zatem szczególnie troskliwie, by nie dopuścić do infekcji: myj 1-2 razy dziennie, a podczas miesiączki – częściej. Do higieny wybieraj bezzapachowe kosmetyki o odpowiednim pH z kwasem mlekowym. Na co dzień noś bieliznę z oddychających tkanin (np. bawełny). Do mycia miejsc intymnych nie używaj gąbki ani myjki, bo często są siedliskiem bakterii i grzybów

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 listopada 2016 (15:00)

  Samodzielne kontrolowanie i sprawdzanie, czy nie pojawiły się jakieś zmiany, to nic trudnego. Każda z nas może i powinna się tego nauczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 listopada 2016 (15:00)

  Często jest ci zimno, jesteś zmęczona i senna, choć się wysypiasz, a na dodatek bez powodu przybierasz na wadze? Czas zbadać tarczycę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 7 listopada 2016 (15:05)

  Liczymy się z tym, że mogą stać się naszą codziennością... Równocześnie brakuje nam wiedzy o przyczynach przykrych objawów i ich skutecznym łagodzeniu. Czas to zmienić! Prawdy i mity o przyczynach, leczeniu, domowych kuracjach.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 2 listopada 2016 (10:05)

  W dniu zabiegu konizacji najlepiej nic nie jeść, możesz natomiast pić wodę i herbatę (nie pij jej jednak na 2 godziny przed wejściem do gabinetu). Koniecznie poinformuj lekarza o tym, jakie leki ostatnio przyjmowałaś. Powiedz również o ewentualnej alergii (zwłaszcza na leki przeciwbólowe) czy problemach z krzepliwością krwi. Jeżeli jesteś podatna na zakażenia dróg rodnych, powinnaś po zabiegu otrzymać antybiotyk lub inny lek działający ochronnie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 października 2016 (08:05)

  Bolesne miesiączki i obfite krwawienia mogą być sygnałem tej choroby. Ale co jeszcze na nią wskazuje i jakie są jej konsekwencje?

  Czytaj więcej Komentarzy:0