Reklama
 • Wtorek, 31 grudnia 2013 (11:00)

  Mam sprawdzoną przez kobiety w mojej rodzinie metodę na złagodzenie bólu brzucha i głowy przy miesiączce i poprawienie nastroju w tym trudnym okresie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 31 grudnia 2013 (08:05)

  Czy wypadanie włosów może mieć podłoże hormonalne. Jakie badania zrobić, żeby się o tym przekonać? Halina z Gorzowa Wielkopolskiego

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 31 grudnia 2013 (08:05)

  Jak leczyć zapalenie pęcherza moczowego, gdy nie pomagają nawet antybiotyki? Krystyna z Ełku

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 31 grudnia 2013 (08:05)

  Mam uszypułowaną torbiel na jajniku. W jaki sposób leczy się takie zmiany? Czy są one groźniejsze od tych bez szypułek? Zwykle w jajniku nie ma uszypułowanych torbieli. Bywają uszypułowane torbiele okołojajowodowe wywodzące się z jajowodu. Najczęściej takie zmiany podlegają tylko obserwacji za pomocą badania ultrasonograficznego. Nie wymagają działań chirurgicznych. Postanowiłam regularnie wykonywać samobadanie piersi. Czy ma znaczenie, w którym dniu cyklu będę to r

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 23 grudnia 2013 (12:05)

  O chorobach układu moczowego rozmawiamy z cenionym lekarzem Rafałem Jedynakiem, specjalistą urologiem z Kliniki Urologii Ogólnej, Czynnościowej i Onkologicznej Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 19 grudnia 2013 (11:10)

  Jak na nowoczesne kobiety przystało, dbamy o zdrowie i piękną figurę. Jednak kiedy wejdziemy w wiek dojrzały, powinnyśmy zatroszczyć się o siebie jeszcze bardziej. Jeden z powodów, dla którego warto to robić, ma na imię osteoporoza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 grudnia 2013 (10:00)

  Pani Hanna zauważyła żółtawe upławy o nieprzyjemnym zapachu. Zaczęła odczuwać ból w trakcie i po stosunku. Pojawiły się także bóle w dolnej partii kręgosłupa. Do wizyty u ginekologa zmobilizowały ją plamienia międzymiesiączkowe. Lekarz stwierdził, że ma nadżerkę szyjki macicy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 grudnia 2013 (13:05)

  Często krępujemy się rozmawiać na ten temat nawet z lekarzem, dlatego w imieniu naszych Czytelników zadaliśmy kilka pytań prof. Piotrowi Radziszewskiemu, urologowi, ekspertowi kampanii „CoreWellness – wewnętrzna siła”.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (15:05)

  Z drożdżakami stykamy się niemal bez przerwy. Rodzaj Candida obejmuje bowiem ponad 350 gatunków grzybów. Znajdu ją się one w organizmach ssaków, ptaków, owadów, ryb. Występują np. w miodzie, nektarze i winogronach. Grzyby Candida zamieszkują w glebie, wodzie słodkiej i morskiej oraz... kurzu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 grudnia 2013 (15:00)

  Najlepszym momentem na wykonanie samobadania jest trzeci, czwarty lub piąty dzień od zakończenia miesiączki, kiedy piersi nie są opuchnięte i nadwrażliwe (badanie tuż przed miesiączką często uniemożliwia stwierdzenie, czy wystąpiły niepokojące zmiany). Dobrze jest wybrać ten sam dzień cyklu w każdym miesiącu. Zadbaj o odpowiednie miejsce badania. Prysznic jest znakomity, ale równie dobrze możesz położyć się na łóżku – najważniejszy jest Twój komfort. Jeżeli n

  Czytaj więcej Komentarzy:0