Reklama
 • Czwartek, 31 lipca 2014 (08:05)

  Problem nietrzymania moczu dotyka w naszym kraju nawet 3–4 miliony osób. Ze schorzeniem łatwiej walczyć, gdy się o nim więcej wie!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 30 lipca 2014 (13:00)

  Krępujące? Tak, bardzo. Jednak nowoczesne zabiegi ci pomogą

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (15:05)

  Ginekolog powiedział mojej córce, że choruje na jajniki policystyczne. Co to właściwie oznacza, bo Ania nie zrozumiała słów lekarza. Czy jej choroba jest uleczalna? Zespół policystycznych jajników (PCOS – Polycystic Ovary Syndrome), nazywany też wielotorbielowatością jajników, jest jedną z najczęstszych chorób ginekologicznych. Eksperci szacują, że cierpi na nią aż 10 procent Polek. PCOS jest wynikiem zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jajniki produkują wtedy z

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (15:05)

  Moja lekarka twierdzi, że powinnam przyklejać plastry z hormonem (HTZ), bo mam problemy z macicą. Czy plastry mogą leczyć? Renata z Gdyni «Tak. Ginekolog może je zapisać nie tylko w przypadku uderzeń gorąca czy innych dolegliwości menopauzalnych, ale też wówczas, gdy na USG stwierdza niepokojący przerost endometrium. W zależności od potrzeb plastry zawierają jeden hormon (estrogen) lub 2 (estrogen i progesteron).

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (11:41)

  Kobiety są zwykle drobniejsze od mężczyzn, mają mniej mięśni i są lżejsze. Mamy szerszą miednicę, za to zdecydowanie węższe ramiona. I choć żyjemy dłużej, jesteśmy narażone na wiele dolegliwości, które nigdy nie dotykają mężczyzn (albo niezwykle rzadko). To np. rak piersi. Dlatego po ukończeniu 20 lat powinnaś raz w miesiącu sama badać sobie piersi. Aby jednak dożyć setki, a masz na to jako kobieta spore szanse, przestrzegaj kalendarza badań, które pozwolą na wczesne rozpoznanie zagrożeń.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 lipca 2014 (15:00)

  Każda kobieta zna ten problem. Czy jest powód do obaw? Zazwyczaj nie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 25 lipca 2014 (14:00)

  Wizyta na basenie, kąpiel w morzu, a potem uporczywe swędzenie i dyskomfort. Jak uniknąć i radzić sobie z zakażeniami stref intymnych?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 25 lipca 2014 (13:00)

  Jeżeli krwawienie miesiączkowe jest dla ciebie bolesnym doznaniem, by zaznać ulgi, sięgnij po zioła.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 25 lipca 2014 (13:00)

  Nietrzymanie moczu często źle wpływa na życie intymne. Nie dopuść do tego! Sprawdź, co zrobić, by w sypialni czuć się komfortowo!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 lipca 2014 (15:00)

  Zlecenie badań hormonalnych jest konieczne zwłaszcza przy nieregularnych miesiączkach lub ich braku oraz niepokojących krwawieniach z dróg rodnych.Czasem zaleca się je paniom w okresie menopauzy. Estrogeny To grupa hormonów płciowych produkowanych przez jajniki. Zaliczamy do nich estradiol, estriol, estron. Za co odpowiadają? Zawdzięczamy im piękne piersi, zaokrąglone biodra, smukłą talię itp. D

  Czytaj więcej Komentarzy:0