Reklama
 • Piątek, 18 kwietnia 2014 (15:05)

  Borykały się z nimi już nasze babcie i mamy... Mięśniaki, bo o nich mowa, to schorzenie, na które choruje co piąta kobieta po 35. roku życia i co druga miesiączkująca pięćdziesięciolatka. Do niedawna usuwano je tylko operacyjnie. Ale dzięki nowoczesnym terapiom można się ich pozbyć także za pomocą leków. Kuracja trwa średnio 3 miesiące i, w razie potrzeby, może być powtórzona (z zachowaniem odstępu 2 miesiączek). Ważne jest, by leczenie zawsze rozpoczynać w pierwszym tygodniu miesiączki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 18 kwietnia 2014 (09:05)

  Czeka mnie biopsja piersi, bo podczas USG wykryto 3-centymetrowy guzek. Lekarz dał mi skierowanie na biopsję mammotoniczną. Co to takiego? Czy ten zabieg będzie bardzo bolesny? - pyta Katarzyna z Iławy.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 17 kwietnia 2014 (12:05)

  Coraz częściej przy różnych dolegliwościach, zamiast po tabletkę przeciwbólową lub rozkurczową, sięgamy po zioła. Kobiety od wieków stosowały napary, okłady, kąpiele i parówki na rozmaite kobiece dolegliwości.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 kwietnia 2014 (08:00)

  Jakie patologie wykrywa badanie Cytologia jest badaniem przesiewowym, które według rekomendowanego obecnie systemu klasyfikacji Bethesda dostarcza informacji jedynie o tym, czy obraz mikroskopowy pobranych komórek jest prawidłowy (odchodzi się od oznaczania grup według systemu Papanicolaou). Ewentualne nieprawidłowości mają swoje skróty li

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 15 kwietnia 2014 (10:05)

  Przez niego Kayah oskarżała mężczyzn o wszystko, co najgorsze. Ale męski hormon mamy też w sobie my, kobiety. I sporo mu zawdzięczamy, m.in. sprawne mięśnie, mocne kości, dobry nastrój i energię. Dopiero jego nadmiar sprawia kłopoty. Jak rozpoznać i leczyć zaburzenia hormonalne, spytaliśmy endokrynologa.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 11 kwietnia 2014 (13:05)

  Chora tarczyca nie boli, ale jej objawy mogą bardzo uprzykrzyć życie. Na dodatek zwykle nie mamy świadomości, że to ona jest źródłem naszych problemów. Tekst: Katarzyna Basińska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 kwietnia 2014 (15:00)

  Przy zapaleniu dróg moczowych pomaga selerowa kuracja. Zmiksuj seler (korzeń i łodygi). Odciśnij sok przez ściereczkę. Wlej do pojemniczka i zakręć. Pij raz dziennie na czczo pół szklanki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 9 kwietnia 2014 (13:05)

  Szacuje się, że w naszym kraju kłopoty z nietrzymaniem moczu mają około trzy miliony osób. W zdecydowanej większości są to kobiety.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 8 kwietnia 2014 (15:10)

  Często miewam infekcje dróg moczowych. Wtedy kupuję w aptece preparat z furaginą. Tym razem brałam go dłużej niż nakazuje ulotka, bo aż 3 tygodnie, ponieważ zdarzało mi się pominąć niektóre dawki. Infekcja minęła, ale zaczęłam mieć bolesne kurcze mięśni, zwłaszcza w nocy. Czy może to mieć związek z braniem leku? Dagmara z Łodzi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 8 kwietnia 2014 (15:05)

  Nowy opis cytologii może cię zaskoczyć. Nie chowaj go, pokaż lekarzowi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0