Reklama
 • Wtorek, 18 lutego 2014 (15:45)

  Osteoporoza, czyli stopniowa utrata masy kostnej, która objawia się złamaniami, staje się coraz większym problemem zdrowotnym. W Polsce chorują na nią nawet trzy miliony osób, przy czym dotyka ona głównie kobiety w okresie menopauzy i później, gdyż ustająca aktywność jajników sprawia, że chroniące przed osteoporozą żeńskie hormony płciowe (estrogeny) przestają spełniać swoją rolę.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 18 lutego 2014 (15:45)

  Rak narządów rodnych to temat tabu. Nie rozmawiamy o nim, więc nie wiemy, że można mu zapobiec. A wiedza najlepiej chroni przed chorobami, dlatego chcemy Ci opowiedzieć o raku: trzonu i szyjki macicy, jajników, sromu. Namówić do badań. I do czujności, gdy zauważysz nietypowe krwawienie, większy obwód w talii, nasilą się kłopoty z żołądkiem. To często jedyne objawy nowotworu. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 17 lutego 2014 (10:00)

  Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni mają problemy z układem moczowym. Wynika to z anatomii. Aby ustrzec się przed bolesnym zapaleniem pęcherza, należy nosić ciepłą bieliznę i unikać przeciągów.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 14 lutego 2014 (11:00)

  Na pół litra wrzątku wrzuć po pół łyżeczki ziela skrzypu, rdestu, pokrzywy, korzenia cykorii, kwiatu rumianku, kłącza perzu i 2-3 owoce jałowca. Gotuj 5 minut. Przecedź. Pij świeży odwar 2 razy dziennie. Do 1 l wrzątku wrzuć po czubatej łyżce ziela szałwii, skrzypu, kory dębu. Gotuj 5 minut. Przestudź do ok. 40°C. Zrób 10-minutową nasiadówkę. Jedz długo gotowane zupy warzywne, szczypior, kapustę, duszone jabłka, miód gryczany, orzechy las

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 13 lutego 2014 (08:00)

  Szwedzcy transplantolodzy przeszczepili macice dziewięciu młodym kobietom, które nie mogą naturalną drogą doczekać się potomstwa. Dawczynie narządów są z nimi blisko spokrewnione, najczęściej to ich matki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 12 lutego 2014 (10:00)

  Ból w podbrzuszu i ciągła potrzeba wizyt w toalecie oznacza zapalenie pęcherza.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 11 lutego 2014 (12:05)

  Prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski opowiada o szczegółach dotyczących mięśniaków macicy. To doświadczony specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz ceniony ekspert popularnego programu „Zdrowa ONA”.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 lutego 2014 (12:05)

  Podczas wykonanego w listopadzie tego roku kobiecego USG wykryto u mnie w szyjce macicy pęcherzyk Nabotha. Inne wyniki (także wynik cytologii wg systemu Bethesda) mam prawidłowe. Skąd bierze się ta choroba? Czy może przekształcić się w nowotwór? Anna z Dąbrowy Górniczej (ŻnG 1)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 11 lutego 2014 (11:00)

  Dokucza mi świąd w miejscu intymnym, a mój ginekolog nie rozpoznaje żadnej infekcji. Co robić?

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Wtorek, 11 lutego 2014 (11:00)

  Od kilku lat nie mogę zajść w ciążę, a ostatnio okazało się, że w mojej krwi są obecne przeciwciała chlamydii. Czy to przez to nie mogłam zostać mamą?

  Czytaj więcej Komentarzy:0