Reklama
 • Czwartek, 1 grudnia 2016 (13:00)

  Leczenie endometriozy zależy od stopnia jej nasilenia, wieku pacjentki i jej planów macierzyńskich.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 30 listopada 2016 (13:05)

  Kobiece dolegliwości często nas zawstydzają. Zamiast udać się po pomoc do specjalisty, udajemy, że nie istnieją. Nie bój się rozmawiać na trudne tematy!

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Wtorek, 29 listopada 2016 (13:05)

  O dyskomforcie okolic intymnych nie wstydź się porozmawiać z lekarzem. Może on bowiem prowadzić do wielu groźnych schorzeń.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 listopada 2016 (14:00)

  O czym może świadczyć? O niegroźnych zaburzeniach hormonalnych. O rozwijającym się stanie zapalnym lub torbieli. O mastopatii, częstej u pań po 50. roku życia. O nowotworze (rzadkie przypadki). Co robić? Idź na USG piersi, ewentualnie mammografię (po 55. roku życia zrobisz ją gratis). Jeśli USG wykaże zmiany mastopatyczne lub torbiel, stosuj preparaty ziołowe – doustne i do masażu piersi.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 listopada 2016 (08:00)

  Pieczenie, swędzenie, ból… Nie wstydź się tych dolegliwości i nie czekaj, aż same miną! Poznaj ich przyczynę i sprawdź, jak naturalnie je złagodzić.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 22 listopada 2016 (10:05)

  To najczęściej wykrywany nowotwór u kobiet w Polsce. Wczesna diagnoza, daje szansę wyleczenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (13:00)

  Kichnięcie, wybuch śmiechu czy ćwiczenia fizyczne – wszelkie sytuacje, w których mięśnie zamykające cewkę moczową ulegają rozluźnieniu, mogą skutkować popuszczaniem moczu. Przyczyną jest osłabienie mięśni, które jest skutkiem ich uszkodzenia przy porodzie, zmianami hormonalnymi w okresie menopauzy, ale też może być to skutek częstych infekcji układu moczowego. Podstawą terapii przy nietrzymaniu moczu jest ćwiczenie mięśni otaczających cewkę oraz pęcherz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 16 listopada 2016 (08:05)

  Gdy odczuwamy silne bóle podbrzusza, którym towarzyszą nudności i wymioty, koniecznie skonsultujmy się z ginekologiem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 15 listopada 2016 (13:05)

  Niezwykłe wrażliwe miejsca intymne są jak barometr kondycji całego organizmu kobiety. O zdrowie miejsc intymnych dbaj zatem szczególnie troskliwie, by nie dopuścić do infekcji: myj 1-2 razy dziennie, a podczas miesiączki – częściej. Do higieny wybieraj bezzapachowe kosmetyki o odpowiednim pH z kwasem mlekowym. Na co dzień noś bieliznę z oddychających tkanin (np. bawełny). Do mycia miejsc intymnych nie używaj gąbki ani myjki, bo często są siedliskiem bakterii i grzybów

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 10 listopada 2016 (15:00)

  Samodzielne kontrolowanie i sprawdzanie, czy nie pojawiły się jakieś zmiany, to nic trudnego. Każda z nas może i powinna się tego nauczyć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0