Reklama
 • Środa, 26 listopada (13:05)

  Rak piersi jest w Polsce najczęstszym kobiecym nowotworem złośliwym. Jeśli chcesz go uniknąć nie tylko regularnie je badaj, ale także kontroluj obwód swojej talii i dbaj o różnorodną florę jelit!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 listopada (08:05)

  O czym może świadczyć? O problemach z kręgosłupem krzyżowo-lędźwiowym. O chorobie jajników, jajowodów, np. cystach. O przepuklinie pachwinowej. O problemach ze stawem biodrowym. Co robić? Koniecznie idź do ginekologa. Gdy wykluczy chorobę, zgłoś się na rezonans kręgosłupa i rtg biodra. Jeśli to przepuklina, rozpozna ją specjalista chirurgii miękkiej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 listopada (12:05)

  To, czy zachorujesz, zależy również od Ciebie. Co zalecają eksperci?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 listopada (12:05)

  Na rekonstrukcję piersi decyduje się tylko 8 % kobiet po mastektomii. To źle, bo wzmacnia ona psychikę, co chroni przed nawrotem raka. Nie obawiaj się – wszczepienie implantu nie zwiększa ryzyka nawrotu nowotworu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 listopada (08:05)

  Nasz specjalista wyjaśnia, dlaczego powinnyśmy robić badania na każdym etapie życia, niezależnie od zmieniającej się fizjologii.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 20 listopada (13:00)

  Lekarze radzą, aby na pierwsze USG pójść w 20. roku życia. Po 35. urodzinach kobiety powinny robić oba badania, bo świetnie się uzupełniają.

  Czytaj więcej Komentarzy:2
 • Czwartek, 20 listopada (10:05)

  Często powodem są polipy. Czy to groźne? Jak można się ich pozbyć? Sprawdź!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 20 listopada (08:00)

  W okresie jesienno-zimowym objawy przeziębienia dotykają niemal każdego. Zmagamy się z katarem, kichamy, kaszlemy. O swoje zdrowie powinny zadbać zwłaszcza osoby po 65. roku życia, gdyż ich układ immunologiczny działa słabiej. Spada zdolność do wytwarzania przeciwciał, przez co organizm jest bardziej podatny na infekcje i gorzej je znosi. Skutki przeziębienia dotkliwie odczuwają zwłaszcza ci, którzy boryka

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 19 listopada (08:00)

  Unikaj cukru, soli, kofeiny, czekolady, produktów mlecznych. Lepiej spożywaj owoce, np. goto wane, duszone, pieczone. Stosuj dietę niskotłuszczową o dużej zawartości błonnika (np. jedz pełnoziarnisty chleb i bułki). Używaj przypraw wspomagających trawienie: kminku, majeranku, kozieradki, tymianku. Zrezygnuj z alkoholu. Pij napar z melisy, dziurawca i mięty wymieszanych w równych częściach. Raz dziennie pij po łyżce nalewki z nagietka. W tygodniu poprzedzającym miesiączkę unikaj napięcia psychi

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 14 listopada (14:05)

  Mam 40 lat i od kilku tygodni borykam się z koszmarnymi uderzeniami gorąca, które pojawiają się w nocy. Na menopauzę jest jeszcze dużo za wcześnie. Co może powodować te ataki? Uderzenia gorąca, dotykające aż 70 procent kobiet, są efektem gwałtownego rozszerzania się naczyń krwionośnych. Ich przyczyną są zwykle niedobory estrogenów. U młodszych pań związane są z

  Czytaj więcej Komentarzy:0