Reklama
 • Poniedziałek, 16 marca (10:00)

  Olga miesiączkowała regularnie, krwawiła tylko trzy dni, bez dolegliwości. Jednak od pewnego czasu pojawiły się problemy. Coraz trudniej było jej przewidzieć datę menstruacji, a krwawienia stały się obfitsze i trwały długo, nawet 6 dni.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 marca (14:05)

  Od dawna namawiamy nasze Czytelniczki: traktujcie kobiece choroby zwyczajnie, nie unikajcie badań! Na szczęście zdrowie intymne staje się dla nas coraz ważniejsze – wynika z badań. To świetnie, tym bardziej że dzięki postępowi w medycynie mamy szansę się nim cieszyć bez względu na wiek. Sprawdźmy więc, co i w jaki sposób można dziś skutecznie leczyć, choć do niedawna lekarze mówili: proszę pani, nie da się.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 13 marca (14:00)

  spec. ginekolog Ryszard rutkowski Gabinet Ginekologiczny w Warszawie Każdej z nas, niezależnie od tego ile ma lat i jaki tryb życia prowadzi, zależy, by z jej zdrowiem intymnym było wszystko w porządku. To gwarancja dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego! Na pewno warto dobrze orientować się w zasadach ważnych badań kontrolnych i zasadach profilaktyki groźnych schorzeń. Oto wyjaśnienia lekarza, które na

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 marca (13:05)

  Oto lista składników skutecznych, niczym leki uodparniające. Dzięki nim pokonasz intymne kłopoty, a przy okazji zadbasz o sylwetkę!

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 marca (13:05)

  Czasami wystarczy kichnąć, kaszlnąć lub zaśmiać się, aby poczuć, że nasza bielizna jest mokra. To objaw tzw. wysiłkowego nietrzymania moczu (NTM), którego przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy. Mogło do niego dojść z różnych powodów: infekcji układu moczowego, trudnego porodu, menopauzy. Jeśli wcześnie zaczniemy działać, możemy wrócić do formy i pozbyć się krępującego kłopotu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 marca (12:05)

  Pomiar ciśnienia i badanie krwi pod kątem poziomu cholesterolu (całkowitego, LDL, HDL), trójglicerydów, glukozy, enzymów wątrobowych (AST, ALT, GGTP), kreatyniny, mocznika, hormonów przysadki (TSH) i tarczycy (FT3 i FT4) – w celu sprawdzenia, jak funkcjonuje układ sercowo-naczyniowy, wątroba, nerki, tarczyca. Nieprawidłowości w ich pracy mogą być przeciwwskazaniem do stosowania HTZ. Cytologia i USG TV – by wykluczyć zmiany nowotworowe w szyjce macicy (syntetyczne hormony mogłyby spowodować

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 marca (15:05)

  Większość kobiet doświadcza w życiu przynajmniej jednej takiej infekcji, a co druga będzie borykać się z tym problemem częściej niż dwa razy w roku. Przyczyną grzybicy pochwy są najczęściej grzyby drożdżaki z gatunku candida, głównie candida albicans (ok. 90 proc. przypadków). Grzybiczym infekcjom zwłaszcza teraz sprzyja antybiotykoterapia, która zaburza gospodarkę organizmu. Ekosystemowi pochwy może też zagrażać dieta zawierająca duże ilości cukru, a także nieodpowied

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 marca (12:05)

  Nie daje o sobie znać bardzo długo. Atakuje jednak coraz częściej. W Polsce choruje 2,5 mln kobiet i blisko pół miliona mężczyzn, a w przyszłości choroba ta dotknie co czwartą osobę płci żeńskiej i co piątą – męskiej.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 11 marca (08:05)

  Rak szyjki macicy wciąż zabija, choć łatwo go wykryć i wyleczyć. Regularne badania cytologiczne to gwarancja, że możesz spać spokojnie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 marca (13:00)

  Właściwa pielęgnacja chroni przed infekcjami i podrażnieniami. Niewłaściwa może się do nich przyczyniać. Dbałość o czystość jest więc warunkiem zdrowia. Tekst: Ilona Krawczyk

  Czytaj więcej Komentarzy:0